Befogadták második pályázatunkat!

2023.11.02

NEAO-KP-1-2024/2 000... Vár a Mátra - közösségi összefogás Mátraderecskén címen befogadták második pályázatunkat.

Jelen pályázat elnyerésél 3 területen is jelentős előrelépést tehet egyesületünk.

1., Kommunikáció

Egyesületünk a kommunikáció területén némi nyomdai és weblap költség kivételével szinte teljes egészében önkéntes felajánlásokon alapul, ezeket szeretnénk egyesületire cserélni. Mivel az egyesület székhelyén nem áll rendelkezésre vezetékes telefon és internet szolgáltatás, valamint a mobilitás és az interaktív kommunikáció egy fontos szempont, így szükséges a mobil elérhetőség biztosítása, interneten és telefon egyaránt.

A környezettudatosság egyik fontos eleme a digitalizáció, amit csak lehet mi így is intézünk. Dokumentumaink kezelésére és tárolására egy laptopot míg az elkerülhetetlenül nyomtatandó dokumentumok nyomtatására egy nyomtatót tervezünk vásárolni.

2., Környezettudatos területrendezés

Egyesületünk egy, igen fontos küldetése a környezettudatos életmód megélése és erre való nevelés. Környezetünk rendezése közben több olyan zöld hulladék keletkezik, megy egy kis odafigyeléssel ezen filozófia követésével például komposztálható és/vagy talajtakaróként szolgálhat. Ezért egy fűgyűjtős fűnyíró és egy ágaprító beszerzésével önkénteseink megfelelően tudnák a keletkező zöldhulladékot kezelni.

3., Közösségfejlesztő rendezvények

Az évek során két igen népszerű közösségformáló rendezvényt sikerült hagyománnyá tenni. Húsvétkor tojáskereső versenyt szervezünk a gyerekeknek, míg augusztus első hétvégéjén egy Domokos nap néven futó üdülőövezeti családi napot szervezünk. Mindkét rendezvényünk a környezettudatosság jegyében szabadtéren zajlik az üdülőövezet területén szinte teljesen önkéntes felajánlásokból és kölcsönkért eszközökkel.

A húsvéti tojáskeresés kicsiknek és nagyoknak is egy szuper évadnyitó program. A felnőttek beszerzik és/vagy elkészítik a keresendő tojásokat és amíg a gyerekek egy kis nyuszileső túrára menne, addig elrejtik azt közösségi terünk növényzetében. Nyuszi simogatás és sok-sok ajándék teszi még emlékezetesebbé a napot.